NEWS & ARTICLES

Zatočte s kruhy pod očima

Vzhled pandy bývá často památkou na probdělou noc, nebo špatný životní styl. Ať tedy prožíváte těžké období plné bezesných nocí, nebo jste se vrátila z večírku nad ránem, nezoufejte, máme pro vás spoustu rad, jak nežádoucí otoky pod očima zamaskovat.

Důležité je zjistit zda nemáte tmavou pokožku pod očima danou geneticky. Osobám se světlou kůží mohou pod očima prosvítat žilky. JInak dlouhodobé problémy s kruhy pod očima mohou být varovným signálem nemoci, alergie či hormonální nerovnováhy. Nejčastější příčinou otoků pod očima je však životní styl. Hodiny koukání do počítače, zakouřené prostředí, stres, nedostatek spánku a nevyvážená strava dává našemu tělu zabrat.

Alfou a omegou je dodržování pitného a spánkového režimu. Pokud zapracujete těchto dvou věcech, rozhodně vás čeká větší odměna, než jen zánik kruhů pod očima. V dnešní době existuje nespočet technologií, které vám pomohou zvyknout si a dodržovat novou rutinu. Pro kontrolu dostatečného množství tekutin můžete vyzkoušet mobilní aplikaci Water Drink Reminder, která vás bude hlídat nebo motivační láhev se značkami. Mobilní aplikace vám může pomoci i se zlepšením spánkového režimu, vyzkoušejte třeba GoogleFit. Ve stravě se pokuste omezit kávu a přespříliš soli, naopak zařaďte více vitamínu C a železo.

Ráno se probudíte a v zrcadle vás čeká nemilé překvapení, na kruzích pod očima by se dalo houpat. Zasáhnout můžete domácími prostředky. Můžete přikládat kostky ledu, zchlazené sáčky zeleného, či heřmánkového čaje, který má antioxidační a projasňující účinky, stejně jako dobře známé plátky okurky. Pokud potřebujete těžší kalibr, doporučujeme oční krém Lumafirm lift & glow od Pevonia Botanica, který je plný vysoce koncentrovaných účinných látek. Dlouhodobá péče o oční okolí je vždy znát, čím dříve se jí začnete věnovat, tím lépe. Nikdy však není pozdě začít! Oči před spaním vždy odličte a používejte speciální krémy na oční okolí s kolagenem a vitamíny. Důležité je pokožku chránit před slunečním zářením pomocí krémů s UV faktorem a používáním slunečních brýlí.